Uzayda 9 Santim Uzadım Diyen Astronot: Pardon Yanlış Hesaplamışım

Japon astronot Norişige Kanai, görev için gittiği Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 9 santimetre uzadığını Twitter hasabı üzerinden paylaşmıştı. Twitter hesabından; “Günaydın bayanlar ve baylar. Raporlarım sonucunda önemli bir gelişme var. Uzaya geldikten sonra değişimleri görmek için vücut ölçümlerimiz yapıldı ve bu sürede sanki 9 Santimetre uzamışım.”  yazan bir paylaşım yaptı. Fakat bir gün sonrasında ise yanlış bir hesap yaptığını ve Uzay’da 9 Santimetre değil, 2 Santimetre uzadığını bildirdi. Twitter hesabından tekrar bir paylaşım yaparak özrünü dile getirdi. “Twitter hesabımdan böyle yanlış bir paylaşımda bulunduğum için gerçekten çok üzgünüm. Fakat medyanın abartılı ve yalan haberler ile konuyu bu kadar büyütmesini anlamıyorum.”

Yanlış bir hesaplama ile Uzay'da 9 Santimetre uzadığını söyleyen Astronot, bir hata yaptığını ve 9 değil 2 Santimetre uzadığını açıkladı.

Merhaba ben Cihan EKEN   Uzun yıllardır bilgisayar ve internet ile ilgileniyorum. Esasen mesleğim Elektrik Teknisyeniyim fakat hem keyif aldığım için hem hobi amaçlı web siteleri ve bunların gelişimi ile ilgileniyorum.   Wordpress özellikle ilgi alanıma giren bir sistem, bu nedenle sık sık Wordpress hakkında faydalı paylaşımlar yapıyorum. Bunun haricinde web sitelerinin SEO ve özellikle de Site İçi SEO gelişimlerini araştırmakta ve bu gelişimleri takip etmekteyim.   1993 ANKARA doğumluyum. Şuan da Fransa da yaşamaktayım. Merak edip okuduğunuz için teşekkürler. :)

Bir Cevap Yazın