Cihan Eken Blog

BETA – Bu site henüz yapım aşamasındadır.

Ücretsiz WordPress Üyelik Sistemi Eklentisi

Merhabalar, ?

Konumuz başlıkta da belirttiğim üzere WordPress üyelik sistemi eklentisi. Bu konuda çok fazla e-posta geliyordu ve bende sizlerin isteğini yerine getirmek için bu konuyu ele aldım. Biraz araştırma ve testler yaptım. Biliyorsunuz günümüzde artık tam olarak her şeyiyle ücretsiz olan bir şey bulmak zor. Fakat umudumu yitirmedim ve araştırmalarım meyvesini verdi diyebilirim. Aranan kan bulundu. ?

Henüz çok fazla tanınmayan bir eklenti henüz 1k civarı kurulum yapılmış ve sadece 11 değerlendirmesi var. Fakat adam yapmış arkadaşlar. ? Eklentimizin adı UsersWP – User Profile & Registration (UsersWP – Kullanıcı Profili ve Kayıt) ben test amaçlı bir sitede denedim gayet güzel çalışıyor. Henüz Türkçe desteği yok fakat ben bir kısmını çevirip WordPress‘e gönderdim kabul edilirse belki yayınlanır.

 

wordpress-ucretsiz-uyelik-sistemi-eklentisi-usersWP

 

Üyelik sistemi eklentisinde yapan arkadaş hemen her şeyi düşünmüş. Kayıt sayfası, Profil sayfası, Parola yenileme sayfası, Üyelerin listesi vs. Ayrıca kayıt formundaki alanları ve profil alanlarını da düzenleye biliyorsunuz. Bakın aşağıda profil alanlarını düzenleyebileceğiniz sayfa.

wordpress-ucretsiz-uyelik-sistemi-eklentisi-usersWP

 

Yukarıda seçebileceğimiz bir çok alan ve ayar mevcut, hangisinin gerekli, hangisinin isteğe bağlı olduğu vs. Ayrıca İngilizce olduğu için dert etmeyin. Formlar yardımı ile istediğiniz yerleri hiç uğraşmadan Türkçeye çevirebilirsiniz.

Şimdi eklentimizi incelemeye devam edelim ve Üyeler Listesi sayfasına bir bakış atalım.

 

wordpress-ucretsiz-uyelik-sistemi-eklentisi-usersWP

 

Yukarıda gördüğünüz gibi oldukça hoş bir sayfa. Bu sayfayı isterseniz tek kolon, iki kolon, üç kolon vs. gibi listeleye bilirsiniz. Admin panelinde de ayarı mevcut. Şimdi aklınızda dönen sorulardan birini tahmin ediyor gibiyim.

Giriş sayfası nasıl, halen WordPress logosu mu var?

Hayır arkadaşlar WordPress logosu yok oldukça sadece ve şık duran bir giriş sayfası mevcut bu sayfayı isterseniz düzenleye de bilirsiniz.

Bakınız aşağıda üyelik eklentisinin giriş sayfası;

wordpress-ucretsiz-uyelik-sistemi-eklentisi-usersWP

 

Hemen altında da WordPress üyelik eklentisinin en can alıcı noktalarından biri olan kayıt sayfasını takdim edeyim.

wordpress-ucretsiz-uyelik-sistemi-eklentisi-usersWP

 

Görüldüğü üzere arkadaşlar üyelik eklentisinde her şey sade, açık ve net. Herkesin hoşuna gidebilecek bir tasarım var ortada yada isteyen tasarımı kendisine göre düzenleyip kullanabilir.

 

Şimdi bir de profil sayfasını göstereyim sizlere daha sonra Admin paneline geçeriz.

wordpress-ucretsiz-uyelik-sistemi-eklentisi-usersWP

 

Gördüğünüz gibi yukarıdaki de “Üyelik Paneli Eklentisi” profil sayfasıdır. Sol kolonda üye bilgileri ve sağ kolonda da üyenin yazmış olduğu içerikler.

 

wordpress-ucretsiz-uyelik-sistemi-eklentisi-usersWP
Yukarıdaki sayfa eklenti ayarlarının Genel ayarlar sayfası. Buradan sitenizdeki sayfaları seçerek hangi sayfa kayıt, hangisi profil sayfası vs. gibi detayları belirliyorsunuz. Oldukça basit. Ayrıca zaten eklenti yüklendiğinde otomatik olarak ihtiyacı olan sayfaları kendisi oluşturuyor, böylece size fazladan uğraş kalmıyor.

 

Şimdi aşağıda da Üyelik Eklentisinin posta ayarları sayfasını görelim. Bu sayfa üzerindeki gerekli alanları düzenleyerek, üyelere gönderilecek olan aktivasyon postaları, parola hatırlatma postaları vs. gibi postaların içeriklerini yani ne gönderileceğini ayarlayabiliyorsunuz.

wordpress-ucretsiz-uyelik-sistemi-eklentisi-usersWP

 

Bu kadar tanıtım ve reklam yeter galiba. ? Birazda siz yükleyip kurcalayın bakalım istediğiniz gibi bir üyelik sistemi eklentisi mi. Eklenti ile ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa aşağıdan bana yorum bırakabilirsiniz. Çok çabuk bir şekilde cevap verme özelliğine sahibimdir. ?

 

Bu yazımızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, WordPress Üyelik Sistemi Eklentisi olan UsersWP eklentisini inceledik.

 

“Ücretsiz WordPress Üyelik Sistemi Eklentisi” için 6 yorum yapıldı

 • hakan dedi ki Tarih: 30.4.2018 14:25:19

  Excel de yapmış olduğum küçük çaplı bir proğram var. Bu program PHP arayüz yapıp web sitesi üzerinden her kullanıcı kendine özel excel dosyası açarak kayıt vs yapabilecek, kendi bilgilerini görebilecek şekilde bir internet sitesi yapmak istiyorum. Programı aylık ücretli üyelik olarak kullanıma sunmak istiyorum. Bu sistem için anlattığınız userwp eklentisi işimi çözermi acaba
  yoksa ücretli eklentilerden mi kullanmalıyım.
  Sizin bu konuyla alakalı fikirleriniz var ise yazarsanız sevinirim. Şİmdiden teşekkürler.

  • cihaneken dedi ki Tarih: 30.4.2018 14:44:22

   Maalesef bu eklenti sizin işinize çözüm olmayacaktır. Bu tüp bir işlem için buna uygun yazılmış eklentiler bulmak yada kendiniz için bir tane yazdırmaktır. Böylece istediğiniz türde bir olayı daha basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu işten ücret kazanmayı amaçlıyorsanız, size tavsiyem biraz bütçe ayırıp, kendinize özel bir eklenti yazdırmanız yönünde olacaktır. Bunu bir yatırım olarak da görebilirsiniz.
   Özel bir eklenti yazdırmak isterseniz Webmaster forumlarında bu iş için bir konu açabilirsiniz. Tavsiyem https://wmaraci.com/forum/ sitesine istediğiniz eklentiyi detaylı bir şekilde anlatan bir konu açmanız ve bu işi yapan insanlardan fiyat teklifi almanızdır.

   Ayrıca hazır eklentiler ve yazılımlar araştırmak isterseniz codecanyon.net

 • Hakan dedi ki Tarih: 30.4.2018 18:26:11

  Cihan bey cevabınız için çok teşekkür ederim. Saygılar sunarım.

 • Pelin dedi ki Tarih: 28.6.2018 12:28:53

  Bilmeyenler için daha iyi yazı olabilirdi nereye ne yazacağımız gibi mesella

 • Ahmet YASAGAN dedi ki Tarih: 24.7.2018 11:15:23

  Merhaba, Türkçe ye çevirdiğiniz dil dosyasını paylaşabiliyor musunuz bizlerle ? Teşekkürler

Bir yorum bırakın.