Google dan Yerli Uygulamamız Papillon’a Darbe İddiası

Sonunda bunu da görecek noktaya geldik arkadaşlar, teknolojideki acımasız rekabet bize de dokundu sonunda.  Üç ortak yazılımcımız tarafından geliştirilen Papillon isimli mobil uygulama, Google’ın benzer bir proje geliştirmeye başlamasının ardından Play Store mağazasında yayından kaldırıldığını iddia ediyor yapımcı Yalçın Özdemir.

Soruları video ile cevaplayan uygulama

Papillon isimli uygulamayı yazılımcılarımız 7 Kasım tarihinde yayınladı, uygulama özetle kullanıcıların sorduğu soruları video olarak cevapladığı sosyal bir uygulama. Çok ilginç olan ise tam bir ay sonra yani 7 Aralık tarihinde Google’ın kendi blogu üzerinden benzer bir uygulamayı tanıtması. Ardından 26 Aralık tarihinde yerli yazılımcılarımız tarafından üretilen Papillon uygulaması Play Store mağazasında yayından kaldırıldığı iddia ediliyor. Uygulama sayfasını açmak istediğimizde üç satırlık bir mesaj ile bu uygulamaya erişemeyeceğimiz yazmakta.

Uygulama yazılımcıların dan Yalçın Özdemir medium blogun da yaptığı açıklamada üzüntüsünü ve sitemlerini dile getirdi. Açıklamasın da Google’ın nasıl kendi uygulamalarını kopyaladığını ve sonrada yayından kaldırdığını anlattı.

 

Yaşanan olaylar ne kadar doğru, yanlış bilemiyoruz. Ancak yaşanan bu olaylardan sonra tekrar yayında olan uygulama çok güzel viral reklam yaptı bu bir gerçek. Bir kaç gün öncesine kadar hiç kimsenin adını bile duymadığı bir uygulama artık tüm Türkiye tarafından biliniyor.

Merhaba ben Cihan EKEN   Uzun yıllardır bilgisayar ve internet ile ilgileniyorum. Esasen mesleğim Elektrik Teknisyeniyim fakat hem keyif aldığım için hem hobi amaçlı web siteleri ve bunların gelişimi ile ilgileniyorum.   Wordpress özellikle ilgi alanıma giren bir sistem, bu nedenle sık sık Wordpress hakkında faydalı paylaşımlar yapıyorum. Bunun haricinde web sitelerinin SEO ve özellikle de Site İçi SEO gelişimlerini araştırmakta ve bu gelişimleri takip etmekteyim.   1993 ANKARA doğumluyum. Şuan da Fransa da yaşamaktayım. Merak edip okuduğunuz için teşekkürler. :)

Bir Cevap Yazın