Google Arama 2017 Yılı Türkiye Trendleri

Google her yıl sonu yaptığı gibi 2017 yılının sonunda da Google Arama tarafında yapılan trend aramaları inceledi ve gündeme getirdi. Google Blog‘da yayınlanan makalede yazılana göre insanlar bu yıl en çok “… nedir?” ve “… nasıl yapılır?” türü aramalar yaptı. İnsanlar 2017 yılında “Yangınlar nasıl başlıyor”, “Protesto işaretleri nasıl yapılır” gibi bir çok aramalar yaptı. Fakat bizim konumuz tabi ki “Türkiye ne arıyor?” konusu.

Öncelikle izlemek isterseniz diye Google tarafından oluşturulan 2017 yılı için oluşturulan “Yılın Araştırması 2017” videosunu hemen aşağı iliştiriyorum.

 

 

Gelelim bizim aramalara

Genel kategorisinde insanlarımızın bu yıl en çok yaptığı aramaları aşağıda listeliyoruz.

Dizi kategorisi


Nedir Kategorisi


Ünlüler Kategorisi


Şarkılar Kategorisi

Merhaba ben Cihan EKEN   Uzun yıllardır bilgisayar ve internet ile ilgileniyorum. Esasen mesleğim Elektrik Teknisyeniyim fakat hem keyif aldığım için hem hobi amaçlı web siteleri ve bunların gelişimi ile ilgileniyorum.   Wordpress özellikle ilgi alanıma giren bir sistem, bu nedenle sık sık Wordpress hakkında faydalı paylaşımlar yapıyorum. Bunun haricinde web sitelerinin SEO ve özellikle de Site İçi SEO gelişimlerini araştırmakta ve bu gelişimleri takip etmekteyim.   1993 ANKARA doğumluyum. Şuan da Fransa da yaşamaktayım. Merak edip okuduğunuz için teşekkürler. :)

Bir Cevap Yazın