Giphy Gifleri Kendi Sitemize Yönlendirmek

Merhaba arkadaşlar

Bir çok webmaster arkadaşım merak ediyor bu olayı galiba, ben de giphy sitesine üye olmadığım için hiç ilgilenmemiştim bu iş ile fakat bu gün siteye üye oldum ve bu işin nasıl yapıldığını araştırdım. Aşağıda anlattığım şekilde sizde Facebook da paylaştığınız Giphy giflerine tıklandığında kendi sitenize yönlendirme yapabilirsiniz.

GIPHY site yönlendirmesi nasıl yapılıyor?

Giphy ye üye oldum ve inceledim. Nasıl yapıldığını da keşfettim. Şimdi bunu yapmak için illa kendi gif’in olması gerekmiyor bu gerçekten çok güzel bir şey başkalarının giflerinide kendi sitemize yönlendirebiliriz.

Aşağıda resimde ki gibi gif sayfasında gif’in hemen altında bulunan advanced sekmesine tıkla en altında url kısaltma bölümü var oraya kendi adresini gir ve kısalta bas daha sonra oradan sana verdiği linki facebook da paylaş böylelikle artık o gif’e tıklayanlar otomatik senin adresine yönlenecek.

 

 

Aşağıda anlattığım şekilde sizde Facebook da paylaştığınız Giphy giflerine tıklandığında kendi sitenize yönlendirme yapabilirsiniz.

Merhaba ben Cihan EKEN
 
Uzun yıllardır bilgisayar ve internet ile ilgileniyorum. Esasen mesleğim Elektrik Teknisyeniyim fakat hem keyif aldığım için hem hobi amaçlı web siteleri ve bunların gelişimi ile ilgileniyorum.
 
Wordpress özellikle ilgi alanıma giren bir sistem, bu nedenle sık sık Wordpress hakkında faydalı paylaşımlar yapıyorum. Bunun haricinde web sitelerinin SEO ve özellikle de Site İçi SEO gelişimlerini araştırmakta ve bu gelişimleri takip etmekteyim.
 
1993 ANKARA doğumluyum. Şuan da Fransa da yaşamaktayım. Merak edip okuduğunuz için teşekkürler. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dış Bağlantılarım