Chrome Tarayıcı Güvenli Değil Uyarısı

Güvenli değil uyarısı Chrome web tarayıcısında son güncellemeden bu yana bir çok web sitesinde çıkabiliyor. Bunun nedeni tabi ki web sitelerinin SSL sertifikasının olmayışı. Bir süre önce Google, Search Console üzerinden yayınladığı mesajda; Chrome Web Tarayıcısı gelecek güncellemelerden sonra SSL sertifikası olmayan web sitelerinde “Güvenli Değil” uyarısının görünebileceğini önceden duyurmuştu. Durumu ciddiye alan bir çok webmaster sitelerini https bağlantıya geçirdi ve bu durumdan kurtuldu. Fakat ilgili mesajı görmeyen yada ciddiye almayan kişiler için sürüm güncellemesinden sonra “Güvenli Değil” uyarısı yada ünlem işareti görünmeye başladı.

Google Chrome Güvenli Değil Uyarısı

HTTPS Bu Site Güvenli Uyarısı

Son günlerde özellikle bir çok webmaster forumunda aynı soru gündemde. “Güvenli Değil uyarısından nasıl kurtulacağız?” Bu sorunun cevabı yukarıda da söylediğim gibi çok basit SSL sertifikası alarak sitelerimizi https bağlantısına geçirmemiz gerekiyor. Aksi taktirde ilerleyen günlerde ve güncellemeler de daha ağır yaptırımlar uygulanabilir.

WordPress siteleriniz için SSL sertifikası ayarları ve https yönlendirmeleri ile ilgili konumuzu buradan inceleyebilirsiniz.

Merhaba ben Cihan EKEN
 
Uzun yıllardır bilgisayar ve internet ile ilgileniyorum. Esasen mesleğim Elektrik Teknisyeniyim fakat hem keyif aldığım için hem hobi amaçlı web siteleri ve bunların gelişimi ile ilgileniyorum.
 
Wordpress özellikle ilgi alanıma giren bir sistem, bu nedenle sık sık Wordpress hakkında faydalı paylaşımlar yapıyorum. Bunun haricinde web sitelerinin SEO ve özellikle de Site İçi SEO gelişimlerini araştırmakta ve bu gelişimleri takip etmekteyim.
 
1993 ANKARA doğumluyum. Şuan da Fransa da yaşamaktayım. Merak edip okuduğunuz için teşekkürler. :)

5 yorum yapılmış > “Chrome Tarayıcı Güvenli Değil Uyarısı”

  1. ben hiç bir siteye giremiyorum hatta google arama sayfasına bile . bunu nasıl düzeltebilirim . site ayarlarından yapmaya çalıştım ama olmadı .

  2. Tek nedeni ssl sertifikası olmayışı değil, sertifika sahibi bazı sitelerde de aynı hatayı verebiliyor. Google’ın son güncellemelerle maalesef bazı destekleri artık kapatmasından kaynaklanıyor. Chrome’un 40 ya da 45 küsur versiyonlarından birisinden sonra ortaya çıktı…

    • Başka nedenleri de olabilir tabi ki, doğru yapılmayan SSL sertifika ayarları buna neden olmakta. Eğer web sayfanızda SSL sertifikası kullanıyorsanız, sayfanızın tüm bileşenleri HTTPS bağlantısına sahip olmalı. Bu ve bunun gibi başka hatalarda çıkabilir. Burada hatayı tarayıcıda aramak yanlış olur. Eğer sertifikanız doğru bir şekilde yapılandırılmamış ve entegre edilmemiş ise Chrome güvenli değil uyarısı verecektir.

  3. vay be demek sebebi buymuş bende diyorum sitem ban yedi herhalde. Teşekkürler bilgilendirme için kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dış Bağlantılarım